Pomoc dla Hospicjum w Koszalinie

Bezpieczna Przychodnia pomaga Hospicjum w Koszalinie

W środę 9 listopada 2022 roku Bezpieczna Przychodnia przekazała Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie 6 tysięcy maseczek, kilkaset fartuchów medycznych i rękawiczek jednorazowych oraz środki do dezynfekcji. Była to odpowiedź na apel koszalińskiego hospicjum o pomoc w trudnej sytuacji.

Pani Grażyna Zięba, dyrektor hospicjum w Koszalinie podziękowała za dary oraz wsparła działania Bezpiecznej Przychodni w zakresie profilaktyki zdrowia, jaką prowadzi nasza placówka:

„Dziękujemy Bezpiecznej Przychodni za dary, zarówno środki ochrony indywidualnej jak i środki do dezynfekcji są nam bardzo potrzebne. Osobiście również zachęcam do szczepień przeciwko HPV, profilaktyka przeciwnowotworowa jest bardzo ważna, szczepiąc młode dziewczęta zabezpieczamy ich zdrowie w przyszłości (…) Sama na sobie doświadczyłam działania szczepień przeciw COVID-19, mimo zachorowania nie miałam żadnych ciężkich objawów”.

Właściciel Bezpiecznej Przychodni pan Radosław Zając zaapelował do mieszkańców Koszalina i okolic aby dbali o profilaktykę:

„System ochrony zdrowia w Polsce nie jest prawidłowy dofinasowany od 1989 roku a jego postępującą zapaść pogłębiła pandemia COVID-19. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Działając dziś profilaktycznie zabezpieczamy siebie w przyszłości, a także odciążamy system ochrony zdrowia.
Zachęcamy do szczepień przeciwko COVID-19 oraz przeciw grypie. Zabezpieczając się przeciw COVID-19 zabezpieczamy także osoby starsze w naszym otoczeniu. Zapraszamy na dawki przypominające”.

Bezpieczna Przychodnia również zachęca mieszkańców Koszalina i okolic do udziału w obecnie realizowanych programach finansowanych z Funduszy Europejskich:

STOP HPV Zachodniopomorskie

Szczepienie przeciw HPV znacznie zmniejsza ryzyko raka szyjki macicy, nowotworu który rocznie zabiera życie ponad 1500 Polek. Kobiety, często stosunkowo młode odchodzą także w hospicjum. Możemy temu zapobiegać poprzez szczepienia, najlepiej młodych dziewcząt.

Do 15 kwietnia 2023 dziewczęta z roczników 2009, 2010 i 2011 mieszkające na terenie następujących powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, białogardzkiego, kołobrzeskiego oraz Miasta Koszalin mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw HPV najlepszą obecnie na rynku szczepionką Gardasil 9.

Termin przyjęcia pierwszej dawki do 15 kwietnia 2023.

Inne regiony objęte programem:
subregion stargardzki, powiaty: stargardzki, choszczeński, pyrzycki, myśliborski, gryfiński
subregion szczecinecki, powiaty: szczecinecki, wałecki, drawski, świdwiński, łobeski

Zgłoszenia: od 9:00 do 16:00 na ulicy Lelewela 7 w Koszalinie w każdy dzień roboczy.
Telefoniczne: 786 969 212

Cena jednej szczepionki na rynku prywatnym to 500 zł.

Profilaktyka przeciwcukrzycowa

Zapraszamy każdą osobę wieku od 35 do 64 lat, która nie ma aktualnie stwierdzonej cukrzycy, do darmowych badań przesiewowych. W ramach akcji zostanie zmierzony cukier oraz ocenione ryzyko wystąpienia cukrzycy przez pielęgniarkę. Osoby, u których zostanie stwierdzone ryzyko wystąpienia cukrzycy otrzymają 2 darmowe konsultacje dietetyczne, a osoby u których zostanie stwierdzona za wysoka glikemia otrzymają dwie wizyty u diabetologa bez oczekiwania w kolejce NFZ.

Zgłoszenia: od 9:00 do 16:00 na ulicy Lelewela 7 w Koszalinie w każdy dzień roboczy.
Telefoniczne: 786 969 212