Szczepienia przeciw HPV

W programie szczepimy szczepionką Gardasil 9,

najlepszą dostępną na rynku.

HPV

Szczepienia przeciw HPV

Od listopada 2021 Bezpieczna Przychodnia wykonuje bezpłatne szczepienia przeciw HPV w ramach projektu z funduszy UE „Stop HPV w subregionie koszalińskim” o numerze RPZP.07.07.00-32-K004/21.

Oznacza to, że każda kobieta z roczników 2009, 2010 i 2011 może otrzymać darmowe szczepienie przeciw HPV. Wymagane jest zamieszkanie na terenie powiatów: powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, białogardzkiego, kołobrzeskiego oraz Miasta Koszalin.

W programie szczepimy szczepionką Gardasil 9, najlepszą dostępną na rynku. Darmowe jest przyjęcie obu dawek. Szczepienia wykonuje personel mający świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą. Osoby bojące się szczepień prosimy o poinformowanie przed szczepieniem, wspólnie na pewno sobie poradzimy 😊.

Wirus HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) jest wirusem wywołującym bardzo groźny nowotwór jakim jest rak szyjki macicy. Nie każda osoba zakażona HPV zachoruje na nowotwór ale każda osoba, która zachorowała miała wirusa HPV. Sam nowotwór raka szyjki macicy jest chorobą o bardzo wysokiej śmiertelności (50%). Medycyna nie potrafi pomóc każdej osobie z nowotworem dlatego tak ważne jest zabezpieczenie przed zakażeniem. Działając wcześnie w młodym wieku zabezpieczamy młode kobiety przed straszną diagnozą w przyszłości.

Szczepionka Gardasil 9 ma blisko 100% skuteczność w zabezpieczeniu przed zakażeniem wirusem HPV. Wirus HPV przenosi się głównie drogą seksualną, stąd optymalne jest przyjęcie szczepionki w wieku nastoletnim, zanim rozpocznie się aktywność seksualną.

W celu rejestracji zapraszamy do telefonu na numer 786 969 212.

Szczepienie przeciw wirusowi HPV jest darmowe dla dziewczynek z roczników 2011, 2010 i 2009 z powiatów powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, białogardzkiego, kołobrzeskiego oraz Miasta Koszalin.

Pacjentów nie kwalifikujących się na szczepienie darmowe zapraszamy na szczepienie płatne.

Każda osoba powyżej 9 roku życia. W przypadku osób powyżej 26 roku życia zalecana jest konsultacja z lekarzem w celu oceny wartości zaszczepienia się.

Szczepienie przeciw HPV dla osób do 15 roku życia podaje się w dwóch dawkach w odstępie pół roku i więcej. Osoby starsze muszą przyjąć 3 szczepionki w okresie pół roku.

Tak, każde szczepienie dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia, bezwzględnie poprzedza kwalifikacja przez lekarza.

Bezpieczna Przychodnia

Bezpieczna Przychodnia Koszalin to placówka wyspecjalizowana w szczepieniach.

Doświadczony personel, nowoczesne podejście do pacjenta oraz aktualna wiedza na temat szczepień.

1,2,3 i 4 dawki

Wszystkie szczepionki

Szczepienia COVID-19 osób niepełnoletnich

Doświadczony personel dba o uśmiech dziecka!

Szczepienia wyjazdowe

Jeżeli mieszkasz na terenie Gminy Koszalin zamów wizytę domową

Doświadczony personel

Zadbamy o profesjonalne szczepienie

Sprawna organizacja

Brak kolejek, szybkie wydanie certyfikatu

Aktualna wiedza

Stosujemy się do najnowszych zaleceń i informacji